Događaj je završio
Ovo bi te moglo zanimati
Stand-up komedija
"EPIZODA 29 BY LAJNAP - 3. IZVEDBA"
Klub Sax!
Koncert
TINA TURNER 85. BIRTHDAY CONCERT PARTY / The KrisT…
Klub Boogaloo
Stand-up komedija
Jimmy Carr - Laughs Funny - Zagreb Second Show
KD "Vatroslav Lisinski"
Ovaj vikend!
Koncert
Orkestar Josipa Cvitanovića uz kubansku divu Olvid…
Arsenal Zadar
O događaju
Preuzmi karte odnosno ulaznice za 3. Code On Meetup, 26.10.2018. u Code Hub Zadar, Zadar
Studenti računarstva, informacijskih tehnologija i sličnih studija, tijekom svoga formalnog obrazovanja često razmišljaju i među sobom raspravljaju o razini znanja i vještina koje stječu, brinući se hoće li to znanje biti dovoljno “konkretno” za budućeg poslodavca. Osjećali bi se sigurnije učeći vještine rada s vrlo konkretnim, najnovijim alatima i tehnologijama umjesto općenitijeg i dubljeg znanja. No, postavlja se pitanje jesu li takve konkretne vještine dovoljne za njihov budući posao i u kojim će prilikama primijetiti da im određeno znanje nedostaje?Neki idu i korak dalje - razvojem neformalnog obrazovanja, uz nevjerojatan broj (više ili manje) kvalitetnih obrazovnih materijala i drugih oblika pomoći na Internetu, neki se pitaju: “Je li mi fakultet uopće potreban za ovakvo zanimanje? Ne bih li mogao sve naučiti na taj način?”
Ovaj MeetUp, naziva “Kako i gdje programeri (ne) uče?” prilika je za razgovor o ovim pitanjima i upoznavanje različitih pogleda na ovu problematiku, uključujući sveučilišne nastavnike, studente, poslodavce i posloprimce. Također, na MeetUpu ćemo se upoznati i s vrlo raznolikim neformalnim izvorima znanja i vještina koji su putem Interneta dostupni svim zainteresiranima. Iako neformalni, nezaobilazni su dio u cjeloživotnom obrazovanju svakog (budućeg) programera koji želi ići u korak s vremenom i strukom.
Ivana Bosnić radi kao docentica na Sveučilištu u Zagrebu, Fakultetu elektrotehnike i računarstva. Bavi se globalnim programskim inženjerstvom, primjenom e-učenja na obrazovanje u polju programskog inženjerstva, učenjem podržanim tehnologijom, otvorenim obrazovnim sadržajima i njihovom ponovnom uporabom, Web-tehnologijama te otvorenim sustavima. Na FER-u predaje više predmeta iz polja računarstva, uključujući i raspodijeljeni predmet „Distributed Software Development“ – zajednički predmet sveučilišta iz Hrvatske, Švedske i Italije. Vodi radionice o otvorenim sustavima, e-obrazovanju, obrazovnim sadržajima i sustavima za upravljanje učenjem. Voditeljica je ekspertne skupine za otvorene obrazovne tehnologije i sadržaj, u Hrvatskoj udruzi za otvorene sustave i Internet - HrOpen.